Orientamento

8. júna 2016

——————————–

AKTUÁLNE: Prihlásenie na druhý ročník Uniforum Orientamento Day je už otvorené

Uniforum pre vás pripravuje v poradí už druhý ročník Uniforum Orientamento Day, na ktorom sa budete môcť stretnúť s predstaviteľmi rôzných medzinárodných univerzít, nadviazať s nimi kontakty a získať tak tie najdôležitejšie a najužitočnejšie informácie z prvej ruky.

Tento medzinárodný veľtrh vysokých škôl na Slovensku sa bude konať už 10. apríla 2018 v sídle úradu Bratislavského samosprávneho kraja, na Sabinovskej ulici č.16 (klinknutím sem prejdete na mapu).

Účasť študentov na tomto podujatí je zadarmo, stačí sa prihlásiť cez jednoduchý formulár na tomto odkaze.

Orientamento Day 2018

——————————–

Uniforum Orientamento je “novinka” a jedným z posledných nápadov organizačného tímu Unifora, potom čo na vlastnej koži vyskúšali, aké rôzne prekážky a nejasnosti sa môžu vyskytnúť pri zápise na talianskych vysokých školách.

Aké sú ciele Unifora Orientamento do budúcnosti?

Keďže sa Uniforum Orientamento práve rozbieha, jedným z hlavným cieľov bude zorganizovať medzinárodný veľtrh talianskych vysokých škôl na Slovensku, kde budú mať študenti jedinečnú príležitosť vybrať si školu zo zaujímavej ponuky a nadviazať s ňou priamy kontakt ešte pred zápisom.

Ako ti pomôže Uniforum Orientamento?
Uniforum Orientamento ťa povedie krok za krokom pri nadväzovaní kontaktov s univerzitami, vyplňovaní prihlášok, pri hľadaní štipendií, výberu tej správnej fakulty, na základe tvojich záujmov a ambícií. Takisto Uniforum Orientamento ti poskytne informácie o potrebných dokumentoch či administratívnych záležitostiach, o ktorých častokrát študenti nevedia a ktoré nieje vždy jednoduché nájsť a zariadiť.

Kto sa môže zapísať do Unifora Orientamento?
Do Unifora Orientamento sa môžu prihlásiť študenti stredných škôl, bez ohľadu na odbor štúdia strednej školy, ktorí by mali záujem o štúdium na talianskej vysokej škole. Taktiež sa do Unifora Orientamento môžu zapísať všetci tí, ktorí sa chystajú riadne zapísať na bakalárske/magisterské štúdium na talianskych univerzitách, vysokých školách, bez ohľadu na vek či aktuálne povolanie.

Ako sa zapísať do Unifora Orientamento?
Zápis do Unifora Orientamento je veľmi jednoduchý, za pár minút sa môžeš stať členom Unifora Orientamento bez akýchkoľvek poplatkov alebo zápisného. Stačí ak sa pridáš do našej skupiny na facebooku “UNIFORUM ORIENTAMENTO”, vyplníš dotazník, ktorý nájdeš v skupine a my ti už nasledovne budeme podávať všetky potrebné informácie.

Miluješ Taliansko?
Máš záujem o štúdium na jednej z prestížnych talianskych vysokých škôl?
Pridaj sa k nám do UNIFORUM ORIENTAMENTO. Neváhaj a zapíš sa!

UNIFORUM ORIENTAMENTO DAY 2017

Historicky prvý ročník Uniforum Orientamento day sa konal 4. apríla 2017 na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja.

 

– versione italiana –

Uniforum Orientamento è una delle ultime idee del nostro team organizzativo, il quale dopo aver provato le diverse difficoltà collegate alla scelta dell’università e collegate alle problematiche che si riscontrano prima di potersi iscrivere all’università in Italia, hanno deciso di aprire anche Uniforum Orientamento, proprio per affrontare insieme queste difficoltà.

Qual è lo scopo dell’Uniforum Orientamento per il futuro?

Uno dei traguardi è organizzare una fiera di orientamento delle università italiane in Slovacchia, dove gli studenti slovacchi avranno la possibilità di sfruttare quest’occasione per informarsi su: facoltà, corsi di studio, iscrizioni, test d’ammissione, e così via delle università italiane partecipanti alla fiera e prendere i contatti.

Come può aiutarti l’Uniforum Orientamento?

Uniforum Orientamento ti guiderà passo dopo passo nella scelta dell’università che fa per te e ti aiuterà a metterti in contatto con l’università scelta, e quindi ti aiuterà con tutto il lavoro amministrativo e burocratico che occorre per l’iscrizione, e ti darà le linee guida per come ottenere la borsa di studio e altro.

Chi può iscriversi all’Uniforum Orientamento?

All’Uniforum Orientamento si possono iscrivere gli studenti degli ultimi anni delle scuole medie, dei licei, istituti, che vogliono, in seguito, iscriversi all’università in Italia, ma allo stesso tempo si possono iscrivere all’Uniforum Orientamento tutti coloro intendono a iscriversi presso una delle università italiane.

Come puoi iscriverti all’Uniforum Orientamento?

Iscrizione è molto semplice e ti impiegherà pochissimi minuti e nessun pagamento viene richiesto. Basta che ti iscrivi al gruppo Facebook denominato Uniforum Orientamento e compili un questionario che ti aspetta proprio lì.

Ami l’Italia?
Ti interessa a studiare presso una delle università italiane?
Iscriviti all’Uniforum Orientamento!